Svetainės struktūra www.vgtu.lt Mano VGTU Medeinė
Verslo vadybos fakultetas Tarptautiškumas Tarptautinės galimybės studentams

Tarptautinės galimybės studentams

Fakultetas išlieka ryškiu lyderiu plėtojant tarptautinius ryšius, vykdant akademinio personalo bei studentų mobilumą. Kiekvienam fakulteto studentui yra sudarytos galimybės per studijų laikotarpį bent kartą vienam semestrui išvykti studijuoti į partnerines užsienio aukštąsias mokyklas. Geriausiems studentams taip pat sudaromos galimybės atlikti praktiką užsienio įmonėse ir organizacijose. Jau daugiau kaip dešimt metų fakulteto dėstytojai ir studentai dalyvauja mokymosi visą gyvenimą / Erasmus programoje. Verslo vadybos fakultetas turi daugiau nei 123 Erasmus partnerius, taip pat yra numatyta daugiau nei 150 vietų studentų mainams ir apie 40 vietų dėstytojų mainams kiekvienais metais.
 
 
VGTU TARPTAUTIŠKUMO PUSLAPIS
Verslo vadybos fakulteto studentai gali pasinaudoti ir kitomis mainų programomis – DAAD, BALTECH, BACKIS, FULBRIGHT, bei išvykti studijuoti pagal VGTU dvišales bendradarbiavimo sutartis su užsienio universitetais. Verslo vadybos fakultetas su parterinėmis užsienio aukštosiomis mokyklomis dalyvauja kuriant ir įgyvendinant Intensyvias Programas, kurių metų studentai turi galimybę dirbti tarptautinėse studentų ir dėstytojų komandose. 
 
PRIVALOMI DALYKAI PAGAL STUDIJŲ PROGRAMAS IR STOJIMO METUS

VERSLO VADYBOS FAKULTETO STUDENTŲ SĖKMĖS ISTORIJOS

Ieva Urbonavičiūtė
Studijos Bolonijos universitete (Italija)
 
Dar prieš kelerius metus nebūčiau patikėjusi, jog turėsiu galimybę išvykti metams į vieną iš gražiausių šalių visoje Europoje. Pirmiausia ko reikėjo, tai didelio didelio noro. Sužinojusi apie Erasmus+ programą, nedelsiant užpildžiau visus dokumentus ir nusiteikiau geriausiam. Po kiek lakio sulaukiau pakvietimo į interviu ir buvau atrinkta. Tai buvo diena, kai man labai LABAI pasisekė! Pamenu tryškau laime ir šokinėjau iš džiaugsmo, tačiau tuomet dar nežinojau, kas iš tikrųjų manęs laukia...
 
Visus praėjusius metus mokiausi seniausiame Europoje Bolonijos universitete. Visas miestas yra tikra oazė studentams. Miestą supa begalė fakultetų, visur taikomos nuolaidos studentams, juos pasitinka internetinės kavinės, renginiai bei ypač aktyvus naktinis gyvenimas. Italijoje praleidau beveik 11 mėnesių. Kiekvieną dieną pradėdavau su pačia didžiausia šypsena ir rytiniu puodeliu ekspreso kavos su karštu kruasanu, paskanintu pistacijų kremu.
 
Įdomios paskaitos, kurios kaip įprasta Italijoje, prasideda 15-20 minučių vėliau. To priežastimi gali būti netikėtas dėstytojo susitikimas su seniai matytu kaimynu, trumpas pokalbis, ekspreso kavos puodelis... Nepaisant to, dėstytojai labai paslaugūs bei suinteresuoti išmokyti studentus to, ką patys išmano geriausiai. Paskaitos nėra privalomos ir yra atviros visiems, o egzaminus gali laikyti kada tau patogu. Kartais būna ir nustatytos datos, tačiau daugumos egzaminų laikymo dieną gali sutarti su dėstytoju ir rasti kompromisą. Vis dėlto dėstytojai ypač vertina studentus, kurie stengiasi atsiskaityti laiku, įdeda daug pastangų ir sugeba padaryti per metus tai, ko vietinis studentas italas nesugebėtų įveikti per 3-ejus bakalauro metus. Tavo motyvacija yra tikra vertybė ir kelias į pačius geriausius rezultatus.
 
Nauji sutikti draugai iš viso pasaulio, naujos pažintys, nauji ryšiai ir nepamirštami pokalbiai. Atrodo, kad sutikti žmonės yra skirti būtent tau, pačiu reikalingiausiu metu ir tinkamiausioje vietoje. Myliu Italiją, šios šalies virtuvę, klimatą, nuostabią gamtą, kalbą, žmonių nuoširdumą, šypsenas ir šį nuostabų gyvenimą. Tai galiu pasakyti giliai iš visos širdies, su didele šypsena veide ir nuostabiais prisiminimais. Esu be galo laiminga, kad turėjau tokią galimybę savo gyvenime – išvykti visiems metams į Italiją su Erasmus+ programa. Esu dėkinga Vilniaus Gedimino technikos universitetui ir visiems, kas prisidėjo prie mano nepamirštamos gyvenimo kelionės.
 
Keletas patarimų atvykus į Boloniją:
 
1. Jei planuojate įsigyti dviratį, rekomenduočiau daugiau investuoti į dviračio spyną, nei į patį dviratį.
2. Atrasti septynias didžiąsias Bolonijos miesto paslaptis.
3. Pavakarieniauti pačiame nuostabiausiame restoranėlyje „Osteria al 15“. Net neabejoju, kad jis taps pačia mylimiausia vieta visoje Bolonijoje.
4. Suvalgyti vieną, dvi, tris ar visą milijoną pačių šviežiausių ir skaniausių ledų „Cremeria Funivia“.
5. Atrasti slaptą naktinę bandelių ir picų kepyklėlę, kuri atsidaro jau 1 val. nakties ir pradžiugina pačiomis šviežiausiomis bandelėmis mieste už 1 eurą. Skonio negaliu užmiršti dar ir dabar...
6. Pagal tradiciją, išlaikius visus egzaminus, užlipti į aukščiausią bokštą Bolonijoje ir apžvelgti visą miestą iš aukštai. Prieš tai, turi įveikti 498 laiptelius, kad išvystum nuostabią Bolonijos panoramą.
7. Apsilankyti nuostabaus grožio San Luca bažnyčioje iš kurios atsiveria nuostabus vaizdas į Toskanos kalvas. Iki bažnyčios nukeliausite pačiu ilgiausiu portiku pasaulyje, vedančiu iš Bolonijos miesto centro.
8. Keliaukite ir keliaukite daug! Nešvaistykite laiko veltui. Aplankykite kuo daugiau miestų Italijoje ir už jos ribų. Juk niekada negali žinoti, kada dar pasitaikys tokia galimybė.
 
Justina Stukaitė
Studijos Ispanijoje, Universidad Politecnica de Valencia
 
Lietuvoje teko išgirsti daugybę skirtingų nuomonių: Ispanijoje anglų kalbos nei su žiburiu nerasi, studijos vyks tik ispanų kalba, mokytis nereikės – dėstytojai atlaidūs, arba atvirkščiai – niekam nerūpės, jog esi tik mainų programos studentas ir t.t.
 
O kaip yra iš tikrųjų? Atvykus į pirmą susitikimą su universiteto atstovais likome maloniai nustebinti – visi buvo paslaugūs ir pasiryžę padėti atrasti kiekvienam tinkančius studijų dalykus. Kita vertus, aiškiai supranti, jog norėdamas mokytis ne bet ką, o būtent savo specialybės programą, ispanų kalbos neišvengsi. Taip ir buvo – pusę paskaitų teko pasirinkti ispanų kalba.
 
Tiesa, dėstymo metodologija šiek tiek skyrėsi nuo to, prie ko jau esame pripratę – UPV viskas orientuota į praktines užduotis, darbą grupėse, bei žodinį atsakinėjimą. Tad šiuo klausimu, net studijuojant svetima kalba, gerus rezultatus pasiekti lengviau, kadangi bendradarbiaujant su vietiniais studentais ne tik galėjai sulaukti daug pagalbos, bet ir greitai patobulinti kalbos žinias, mat žodžiuose, jog ispanams anglų kalba svetima, yra daug tiesos. Kitą vertus, stereotipą, jog Ispanijoje studijuoti nereikia, galima drąsiai paneigti. Norėdamas gauti aukščiausią įvertinimą, turėji įdėti daug pastangų, nes jų nuomone – išlaikytas egzaminas jau yra puikus rezultatas. Nepaisant to, laisvo laiko taip pat užteko. Smagu, jog universitetas suteikia puikias galimybes turiningam studentų laisvalaikiui: sporto klubas, kovos menų, šokių pamokos, net laipiojimo ir būriavimo kursai univesiteto studentams yra nemokami. Taip pat reikėtų pasidžiaugti, jog universiteto bendruomenė noriai priima užsieniečius studentus – ir pačiai teko žaisti universiteto merginų futbolo komandoje.
 
Oleksandr Fedurtsya
Studijos Vokietijoje, HTW - Berlin universitete
 
Išvykti su Erasmus programa sugalvojau atsitiktinai, tiesiog draugai pasiūlė pabandyti sudalyvauti atrankoje, aš per daug nesitikėdamas ir pabandžiau. Viso to rezultatas – Erasmus studijos Vokietijoje, Berlyne HTW Berlin universitete.
 
Studijuoti sekėsi geriau negu tikėjausi. Visi sakydavo, kad Vokietijoje bus labai sunku, griežta tvarka, griežti dėstytojai, bet pasirodo, kad visa tai yra tiesiog mitas. Dėstytojai labai draugiški, išmanantys savo sritį. Namų darbų praktiškai nėra, išskyrus prezentacijas, dauguma dalykų gan įdomūs ir po pirmos paskaitos norisi jas lankyti ir toliau.
 
Praktiškai kiekvienam studijų dalykui reikėjo daryti prezentacijas grupėse arba referatus, prezentacijos trukmė – apie 45 min. Referatus patarčiau rašyti pačiam arba verstis iš kitos kalbos, nes tikrai tikrina dėl plagijavimo (buvo įkliuvusių žmonių).  Beje, paskaitų lankymas nebūtinas, tad net jeigu nelankote, bet prezentaciją atsiskaitote, niekas ant jūsų nepyks.
 
Tiems, kas ruošiasi vykti Erasmus studijoms ir bijo Vokietijos, nes tėvo draugo sūnaus pažįstamo draugas girdėjo, kad čia bus labai sunku, teks daug mokytis ir pan, siūlyčiau neklausyti tų mitų, o pačiam išvykti ir juos panaikinti, vykite į HTW Berlin, nepasigailėsite. Sėkmės!
 
Laura Čepulytė
Studijos Technological Educational Institute (TEI) of Serres, Graikija
 
Po labai ilgų kalbinimų ir mąstymų, trečio kurso antrąjį pusmetį su drauge išvažiavau pagal Erasmus programą į Graikiją, Serres miestą.
 
Išvykau vasario pabaigoje, kai Lietuvą dar smarkiai spaudė šaltukas, o sniegas neleido lengvai vaikščioti miesto gatvėmis. Kelionė truko visą dieną, nuo ankstyvo ryto iki vėlaus vakaro. Kai jau buvau Serres’e, iškart supratau, kad pamiršau tokį žodį kaip sniegas. Pats miestukas nebuvo labai didelis, tačiau surasti viską, ko reikia, mieste šiek tiek laiko prireikė, nes namai, gatvės labai panašūs ir pasiklysti nėra sunku. Centre bei palei netoliese esantį upelį driekėsi daug kavinių, kur smagiai ir šiltai buvo galima leisti vakarus, aikštėje stovėjo fontanas, apie kurį visuomet būriuodavos daug žmonių. Šiek tiek didesniu atstumu nuo miesto aplankėm taip pat labai gražias vietas, Kerkini ežerą, kuriame plaukiojom laiveliu, urvus, kuriuose buvo galima sutikti tamsybių gyvūnų – šikšnosparnių, taip pat nuošalioje vietoje esantį gražų kanjoną.
 
Tą pusmetį mokiausi 4 dalykus. Kas liečia paskaitas ir dėstytojus, bendrai kokybė prasta nebuvo, dėstomų dalykų medžiagos gavome pakankamai, gal net kai kur per daug. Dėstytojai draugiški ir įdomūs. Jei būdavo reikalinga pagalba, visad galėdavom klausti ir jie stengdavosi pagelbėti. Anglų kalbos įgūdžių labai aukšto lygio neturiu, bet užteko kiek turėjau, kad būtų galima atlikti paskirtas užduotis, diskutuoti ar laikyti egzaminus.
 
Išvažiavus į tokią šiltą ir svetingą šalį būtų nuodėmė laisvu laiku nepakeliauti. Turėjom keletą kelionių iš kurių parsivežiau neišdildomų įspūdžių, kurie liks mano atmintyje. Žinoma, pabuvojom Atėnuose, šalia garsiojo akropolio ir šalia esančių statinių. Taip pat kartu su universiteto surinkta studentų grupe nukeliavom į nuostabaus grožio Mykonos salą, kur teliuškuoja žydras vanduo ir kepina kaitri saulutė. Dar vienas dalykas, kurio tikrai nepamiršiu tai maistas, o ypač dieviško skonio saldumynai: pyragaičiai, tortai, ledai... Net dabar seilė galėtų varvėti prisiminus juos. Taip pat graikiška šalta kava, gyros bei suvlakiarba pagal lietuvišką atitikmenį kebabas ir šašlykas.
 
Ačiū tiems žmonėms, kurie mane pastūmėjo žengti šitą žingsnį, nes Erasmus – tai galimybė sužinoti tai, ko nežinojai, pamatyti tai, ko nematei, patirti tai, ko nepatyrei, net paragauti to, ko dar nesi niekada ragavęs.
Monika Krikščiūnaitė
Studijos Technical University of Valencia, Ispanijoje
 
4 kurso antro pusmečio metu atsidūriau Ispanijoje, Valensijos mieste, kur šilta, gražu, jūra ir palmės. Ko daugiau norėti? Mane sužavėjo Erasmus programos teikiami privalumai: stipendija, universitetas, pagalba iš abiejų šalių universitetų. Tiesa, buvau iš pradžių lengva nebuvo - visgi paskutinis kursas.... Tačiau, kai nori – galima suderinti viską. Todėl studijuodama Valensijoje derinau tiek mokslą, tiek pramogas, kurių čia buvo itin daug.Visi Erasmus studentai sutiks, kad Erasmus studento gyvenimas yra vienas geriausių laikotarpių jaunuolio gyvenime. Kelionės, pramogos, vakarėliai (Welcome dinners, Goodbye parties ir kt.). Studijuodama Valensijoje patyriau iki šiol įsimintiniausių nuotykių savo gyvenime. Po rimto darbo praktikos metu, studijos Ispanijoje padėjo vėl pasijusti studente prieš baigiant universitetą ir žengiant į suaugusiojo gyvenimą.  Erasmus studijos kaip ir praktika davė man didžiulę patirį:
 • Pradėjau mokytis naują kalbą, kurią mokausi ir šiandien. Supratau, kaip tai sunku, tačiau – labai įdomu.
 • Turėjau galimybę susipažinti su studijomis, jų tvarka kitoje šalyje ir palyginti studijas.
 • Kaip ir Didžiojoje Britanijoje taip ir Ispanijoje, turėjau galimybę aplankyti šalį, pakeliauti.
 • Ir žinoma, naujos pažintys, nauji draugai, su kuriais vis dar bendraujame ir dabar. Būtent jų dėka turėjau galimybę pakeliauti,  nes beveik kiekvienoje šalyje turiu po draugą, kurį būtina aplankyti.
Ir galiausiai, mano minėtos naujos pažintys mane atvedė čia, kur esu dabar ir iš kur Jums rašau – atgal į Valensiją...
Gabija Liukaitytė
Praktika Garden House Hostel Barcelona (Ispanija)
 
Pasinaudojusi visomis Erasmus+ galimybėmis, galiu drąsiai teigti, kad tai viena iš geriausių patirčių mano gyvenime.
 
Atlikau praktiką Barselonoje, viename iš daugelio tarptautinės organizacijos Feetup Hostels nakvynės namų. Tai buvo trys mėnesiai naujų įspūdžių, patirties ir susipažinimo su skirtingais žmonėmis ir kultūromis. Įgijau darbo patirties tarptautinėje komandoje, kurios narius sudarė žmonės iš Urugvajaus, Danijos, Lenkijos, Didžiosios Britanijos ir Prancūzijos. Daugiakultūrinė aplinka leido man susipažinti su įvairiais šalių papročiais, mentalitetu. Taip pat susipažinau, kaip kiekviena kultūra organizuoja darbus, kokie jų verslumo įgūdžiai ir kaip skirtingai bendraujama su verslo partneriais. Įgijau neįkainojamos patirties tarptautinėje kompanijoje ir galiu drąsiai teigti, kad tai suteiks man daug privalumų darbo rinkoje Lietuvoje.
 
Žinoma, įgavau ir daug asmeninės patirties. Keliavimas ir kitų kultūrų pažinimas – mano aistra. Gavus galimybę išvykti atlikti praktiką užsienio šalyje atsiranda ir kitos galimybės, nesusijusios su darbu. Gali pamatyti dar nematytą šalį, keliauti, įsijausti į kitos kultūros žmonių gyvenimą, papročius, bendravimą ir istoriją. Gyvenant Barselonoje, su kiekviena diena vis labiau ir labiau įsimylėjau miestą, žmonių gausumą, spalvingumą ir tarptautiškumą. Susipažinau su žmonėmis, su kuriais atradau labai daug bendro ir praplėčiau pažinčių ratą.
  
Pabandžius vieną kartą negali sustoti. Naujovės ir iššūkiai įtraukia kaip sūkurys, iš kurio nebegali ištrūkti!!!
 
Monika Krikščiūnaitė
Praktika "Leeds Language College", Didžioji Britanija
 
Trečiame kurse, vasaros metu, turėjau atlikinėti savo tą didžiąją, svarbiąją, gamybinę praktiką. Gan ilgai praktikos, kuri man būtų įdomi ir naudinga, ieškojau Lietuvoje. Laikas bėgo, tačiau to, kas mane sudomintų, neradau. Galiausiai nuėjau pasitarti su koordinatoriais universitete, jie man pasiūlė Erasmus praktiką Leeds Language College, Didžiojoje Britanijoje. Kadangi neturėjau kitų mane dominančių pasirinkimų,  sutikau –  juk viskas taip paprasta: gauni ir darbą, ir stipendiją, ir didžiulę patirtį. Žinoma, labai bijojau, tačiau priėmiau šį iššūkį.
 
Pirmos dvi savaitės koledže buvo itin sunkios, ypač dėl to, kad tuomet dar drovėjausi kalbėti angliškai, nesupratau, o gal tiesiog bijojau suprasti visas darbe man skiriamas užduotis. Tačiau, praėjus tam tikram laikui, nusprendžiau tiesiog atsipalaiduoti ir prisiminiau, ko ten atvažiavau – tobulėti. Taigi – patobulėjau tiek profesinėje srityje, tiek savęs pažinime. Iš viso laikotarpio, praleisto Didžiojoje Britanijoje, tų 3 mėnesių, pasisėmiau tiek daug, kad viską išvardinti sudėtinga:
Labai patobulinau savo anglų kalbą, kuria šiuo metu kalbu taip pat lengvai, kaip ir gimtąja kalba.
Patyriau ką reiškia dirbi vadybininke, ką reiškia kuruoti, organizuoti, planuoti administracinius darbus įmonėje. Praktikos atžvilgiu įgijau neįkainojamos patirties.
Susiradau naujų draugų, su kuriais net ir po daugiau nei vienerių metų palaikau ryšį.
Būtent ši praktika padėjo man suvokti, kad noriu daugiau, noriu dar keliauti. Todėl dar būdama Didžiojoje Britanijoje, pradėjau domėtis Erasmus studijų galimybe...
Jelena Kruglik
Praktika Italijoje
 
Šią vasarą atlikau praktiką Italijoje, Sicilijoje. Praktikos vietą susiradau URD siūlomų praktikos vietų sąraše. Parašiau el.laišką įmonei, paklausiau apie praktikos galimybes. Praktikos vietos ieškojau rugpjūčio-lapkričio laikotarpiui, tačiau Italijos pietuose rugpjūtis – atostogų mėnuo, kai visos didžiosios įmonės užsidaro, rugpjūtį dirba tik paslaugų sektorius. Tad norimu laikotarpiu atlikti praktiką įmonėje, esančioje sąraše, nebuvo galimybės. Tačiau kontaktinis asmuo, moteris su kuria susirašinėjau dėl praktikos galimybių, buvo labai paslaugi (kaip vėliau sužinojau tai bendras siciliečių bruožas) ir padėjo man susirasti kitą praktikos vietą Sicilijoje. Praktiką atlikau itališkų suvenyrų parduotuvėje.
 
Kadangi atvykau į Siciliją penktadienį, turėjau visą savaitgalį priprasti prie naujos vietos, apsidairyti, o nuo pirmadienio jau pradėjau darbą. Pirmąją darbo savaitę dirbome kartu su praktikos vadovais. Pirmas dienas tik sekiau kolegų darbą, vėliau dirbau jų prižiūrima, o po savaitės jau galėjau visą darbą atlikti pati, be kolegų priežiūros, kadangi darbas nėra sunkus: produkcijos pristatymas klientams, informacijos apie produktų ypatybes suteikimas, pardavimo procesas bei prekių apskaita. Esant kažkokiems neaiškumams, visada galėjau kreiptis į praktikos vadovus ir paprašyti pagalbos, jei tuo metu jų nebūdavo darbo vietoje, visada galėdavome susisiekti telefonu.
 
Pagal darbo tvarkaraštį turėjau dirbti po šešias valandas per dieną, šešias dienas per savaitę. Kadangi turėjau tik vieną išeiginę, negalėjau susiorganizuoti didelių kelionių. Ir visgi studentams, vykstantiems į Siciliją, siūlyčiau pakeliauti kuo daugiau! Kadangi Sicilijoje žavi viskas: tiek gamta, tiek vietiniai žmonės, tiek sicilietiška virtuvė. Vienintelis dalykas, kurį primigtynai siūlyčiau padaryti į Siciliją vykstantiems studentams – prieš kelionę bent kiek nors pasimokyti italų kalbos.
Austėja Raugaitė
Studijos Pietų Korėjoje, Inha universitete
 
 
Elžbieta Rouba
Studijos Rusijoje, Sankt-Peterburgo valstybiniame politechnikos universitete
Vieną gražiausių pasaulio miestų – Sankt-Peterburgą – neatsitiktinai vadina „Antrąja Venecija“. Tekančios per visą miestą upės ir kanalai tarsi perkelia į Italiją. Labai džiaugiuosi, kad man pasitaikė galimybė aplankyti ši nuostabų, turintį gilią istoriją miestą.Į Sankt– Peterburgą pavasario semestrui buvau išvykusi pagal dvišalių mainų programą. Miestas sutiko mane vasario pradžioje.
 
Rusijoje akademinė savaitė trunka šešias dienas. Taip taip, šeštadieniais čia irgi vyksta paskaitos. Visgi man labai pasisekė ir į paskaitas šeštadieniais turėjau vaikščioti retai, nes dažniausiai jos vyko penktadieniais. Paskaitos dažniausiai vyko vakarais, todėl laiko išsimiegoti nepritrūkdavo. Jos buvo organizuojamos kartu su studentais iš Rusijos, be to, nebuvau priskirta vienai grupei, o mokiausi pagal individualų planą.
 
Žinoma, mokytis visą laiką negalėjome, todėl daug linksminomės ir keliavom. Savaitės pabaigoje dažnai vykdavo studentų rengiami humoristiniai koncertai ir talentų konkursai. Šaltus žemos vakarus leisdavom bendrabutyje, o orui pagerėjus vykdavome į užmiestį.
 
Spėjau aplankyti trys artimiausias sostines: Taliną, Helsinkį ir Maskvą. Nuvykus į Sankt– Peterburgą, turėjau galimybę susipažinti su miesto istorija, pasivaikščioti gatvėmis, kuriomis vaikščiojo žymūs kultūros veikėjai. Be abejo, sutikau daugybę naujų žmonių, su kuriais kartu praleisdavom daug laiko ir kurių jau spėjau pasiilgti.
Sankt– Peterburge praleidau beveik penkis mėnesius ir drąsiai galiu pasakyti, kad tai buvo vienas geriausias mano gyvenimo laikotarpis. Dažnai studentai dvejoja, vykti į mainus ar ne? Dabar galiu teigti, jog TAIP!!!! Tai padaryti tikrai verta ir aš tuo įsitikinau.
Živilė Kontrimaitė
Pietų Korėjoje, Hanyango universitete
P. Korėjos švietimo sistema labai gerai išvystyta ir vyriausybė tam skiria nemažai investicijų. Hanyango universitetas, kuriame šiuo metu mokausi, yra vienas iš prestižiskiausių univeristetų P. Korėjoje. Be galo didelis, didžiausią dėmesį skiria inžinerijai. Verslo mokykla palyginus jauna, bet jau sulaukė didelio populiarumo. Universiteto miestelis – tarsi miestas mieste. Čia galima rasti visko – maisto parduotuvės, kavinės, bankai, koncertų salės, futbolo, teniso, krepšinio aikštynai, ir pan. Visi profesoriai yra kruopščiai atrinkti, turintys turtingą resiume. Mokytis tenka daug, nes visi moduliai yra intensyvūs ir profesoriai nemažai reikalauja. Teko pastebėti, jog studentai pradeda savarankiškai mokytis dar neprasidėjus mokslo metams. Atvykau čia savaitę prieš prasidedant mokslams, užsukau į biblioteką ir teko sutikti nemažai studentų palinkusių prie knygų.
Indrė Sizovaitė
Studijos Taivane, National Yunlin university of Science & Technology
Taivane praleidau paskutinįjį savo magistrantūros studijų semestrą. Nepaisant to, kad didelę laiko dalį teko skirti baigiamojo darbo rašymui, užteko laiko susipažinti ir su pačia šalimi, žmonėmis bei dalyvauti įdomiose paskaitose, užsiėmimuose ar renginiuose.
 
Tai buvo puiki galimybė padėjusi dar kartą praplėsti pasaulėžiūrą, akiratį, atrasti savyje Lietuvos ir Europos identitetą, pasijausti pasaulio piliečiu, įžvelgiančiu globalius pokyčius ir matančiu pasauliui reikšmingus įvykius.
 
Džiaugiuosi Vilniaus Gedimino technikos universiteto suteiktomis studijų galimybėmis užsienio universitetuose ir esu dėkinga Verslo vadybos fakultetui ir Užsienio ryšių direkcijai už šių studentų mainų programų įgyvendinimą.
 
Esu tikra, kad tarptautinė akademinė patirtis svarbi tiek profesiniam, tiek ir asmeniniam tobulėjimui, todėl kiekvienam studentui siūlyčiau neišsigąsti iššūkių ir pasinaudoti galimybe studijuoti užsienyje.
Monika Krikščiūnaitė
"2daylanguages” įmonė, Ispanija
 
Erasmus studijų metu susipažinau su fantastiškais žmonėmis, kurie turi ispanų kalbos mokyklą Valensijos mieste, „2daylanguages” mokyklą. Jau būnant Erasmus studijose supratau, kad Valensija – mano miestas. Ir kai vieną dieną VGTU tinklapyje pamačiau apie Erasmus+ programos naujovę – praktiką po studijų – tiesiog pašokau iš laimės.
 
Kadangi jau turėjau patirties dirbant kalbų mokykloje užsienyje, užsiminus apie praktikos galimybę, „2daylanguages” savininkai iškart pasiūlė praktikos vietą šioje mokykloje. O kodėl gi ne? Stipendija ir mano mylimas miestas! Žinoma, sutikau ir noriai pradėjau pildyti visus reikalingus dokumentus. Ir dabar esu čia, dirbu marketingo specialistės asistente ir mokausi ispanų kalbą. Svajoju, kaip galėsiu čia pasilikti ir pagyventi bent truputį ilgiau.
 
 Ir už viską turiu dėkoti Erasmus studijų programai, nes žingsnis po žingsnio ji mane atvedė ten, kur esu dabar ir kur noriu būti. Ten, kur jaučiuosi gerai, laiminga ir patenkinta. Todėl nuoširdžiai patariu – bandykite ir naudokitės universiteto teikiamomis galimybės, nes jauni būname tik kartą.
 
„Life begins at the end of your comfore zone“. Todėl patariu – RYŽKITĖS!
  • Puslapio administratoriai:
  • Indrė Slavinskienė
  • Indrė Radvilaitė
  • Renata Činčikaitė
  • Agnė Vaiciukevičiūtė
  • Akvilė Tuzikaitė
  • Živilė Sadauskaitė
  • Indrė Mitrulevičiūtė
  • Justė Kareivaitė