Svetainės struktūra www.vgtu.lt Mano VGTU Medeinė
Verslo vadybos fakultetas Tarptautiškumas Tarptautinė studentų patirtis

TARPTAUTINĖ STUDENTŲ PATIRTIS

Viktorija Stančik (gr. FVf-14), Malagos universitetas, Ispanija


„Aš esu Viktorija Stančik iš FVf-14 grupės (4 kursas) esu išvykusi į Malagos Universitetą Ispanijoje. Studijuoti čia labai patinka - džiaugiuosi, kad ryžausi pasinaudoti šia galimybe.

Malaga įspūdingo grožio miestas, kur beveik visus metus yra karšta/šilta, žiema trunka kelis mėnesius ir žemiausia temperatūrą siekia tik +12 laipsniu. Vietiniai žmonės yra labai draugiški, geranoriški ir paslaugus, tačiau mieste yra daug gyventojų atvykusiu iš kitų šalių (Lenkija, Vokietija, Prancūzija, Rusija, sutikome net Lietuvių). Malagos universitetas yra vienintelis universitetas šiame mieste, tačiau turi daug skirtingų fakultetų. Aš priklausau Ekonomikos fakultetui. Universitetas paliko gera įspūdį, nes viskas yra gerai organizuota. Kiekvienas erasmus studento registracijos žingsnis (enrollment,modification of enrollment) turi savo "deadline"- dėl to yra tvarka.Rekomenduotina mokėti ispanų kalbą, bet man pasisekė visos paskaitos vyksta anglų kalba. Didelis pliusas, kad Universitetas siūlo rugsėjo pradžioje ispanų kalbos kursus su nuolaida, kaina apie 200 Eu.Visos paskaitos vyksta kartu su vietiniais studentais, dėl to paskaitų sudėtingumo lygis yra tikrai aukštas - tenka gerai pasimokyti. ESN ir MSE (Malaga South Experience) organizuoja daug renginių, vakarėlių ir ekskursijų dėl to galima puikiai praleisti laisvą laiką po sudėtingų mokslų.

Labai džiaugiuosi, kad mūsų universitetas suteikia tokias galimybes - Ačiū labai!!! “

 

Dominykas Raila (gr. FIfu-16), Neapolio Federico II universitetas, Italija


„Norėčiau iškarto padėkoti už suteiktą galimybę praplėsti savo akiratį kitoje šalyje. Šiek tiek suklydome su studijuojamais dalykais, kadangi bakalauro studijos italų kalba, o anglų - magistro, tačiau dėstytojai sukalbami dėl papildomos informacijos anglų kalba. Pati institucija labai didžiulė, netgi ekonomikos fakultetas padalintas į dvi dalis ekonomikos bei ekonomikos ir statistikos. Tačiau pats Neapolio miestas labai skiriasi nuo visos likusios Italijos, išsiskiriantis savo chaotiška aplinka prie ko reikėjo laiko priprasti atvykus iš tokios sąlyginai ramios šalies. Didelę pagalbą apsistojimo Italijoje laikotarpiu suteikė pirmą mėnesį vykę italų kalbos kursai, kurie padėjo netik išmokti minimalius italų kalbos pagrindus, bet ir susipažinti su kitais atvykusiais erasmus studentas, tarp jų netgi sutikome vieną lietuvę iš Vilniaus universiteto. Nors čia nėra studentams skirtų bendrabučių, tačiau Erasmus ofisas padėjo susirasti vietą apsistoti. Gyvename bute kartu su 5 ispanais bei 2 turkais, todėl apskritai šią patirtį pavadinčiau labiau internacionale nei itališka.

Nepaisant gražių Italijos vaizdų, neatkeliaujančių šalčių bei įspūdingai skanių picų jau spėjome pasiilgti savo šalies bei kalbos. Dar karta dėkoju už šią nepakartojamą patirtį, kuri išliks galvoje visą gyvenimą, ačiū.“

Vesta Briniūtė (gr. FIf-15/2), Porto technikos universitetas, Portugalija


„Šiuo metu esu Portugalijoje, Porte. Atvykau čia su labai dideliais lūkesčiais, bet apie tai, kaip gyvenu dabar, galėjau tik pasvajot. Portugalija - magiška šalis su neįtikėtinai gražiu kraštovaizdžiu ir kultūra, žmonės be galo geranoriški, paslaugūs ir labai mylintys savo šalį. Esu labai patenkinta savo pasirinkimu studijuoti Apskaitos ir Verslo institute pirmiausia dėl dėstytojų ir administracijos požiūrio į svetimšalius studentus ir dėl dėstytojų požiūrio į savo dėstomą dalyką - jie visi myli tai, ką daro. Pagyvenus čia kelis mėnesius puikiai suprantu vietinių žmonių meilę savo šaliai ir ypač Portui, kurio neįmanoma neįsimylėti.

Esu be galo laiminga priėmusi sprendimą būti būtent ten, kur esu dabar. Ačiū už šią galimybę!“

Rima Toločkaitė (gr. ECfu-15), Varnos ekonomikos universitetas, Bulgarija


„Bulgarija nėra labai populiari vieta Erasmus+ programai studentų tarpe, o veltui. Ganėtinai šiltas klimatas, dar gruodžio mėnesį leidžia netraukti žieminių rūbų iš spintos. Galima mėgautis saulės spinduliais pajūryje ir puikiai leisti laiką viso laikotarpio metu. Nors aplinka gali priminti laikus, kai dar nebuvome gimę, miestas gražus ir įdomus, o  jame gyvenantys žmonės - paslaugūs ir malonūs. Pietūs restorane ant jūros kranto tikrai nėra prabangus dalykas. Kainos prieinamos tiek kavinėse, tiek parduotuvėse. Bilietas į populiarų spektaklį teatre nesiekia net gi dviženklės sumos. Na, o pats universitetas labai jaukus. Senas pastatas išorėje - labai modernus ir atitinkantis aukštus standartus viduje. Dėstytojai draugiški ir puikiai išmanantys savo dėstomus dalykus. Bulgarijoje praleidau 3 mėnesius, tačiau tai buvo vienas geriausių laikotarpių.

Puiki patirtis ir sutikti nuostabūs nauji žmonės. Su malonumu grįžčiau atgal.“

Donata Bankauskaitė (FIfu-14), Bandungo technologijų institutas, Indonezija

„Atsargiai! Mainai – užkrėčiamas dalykas.

Prieš metus grįžau iš Portugalijos, o šį viduržiemį – iš egzotiškosios Indonezijos. Gyvenimas Bandungo mieste pranoko visus mano lūkesčius. Gyvenau 3-iame pagal dydį Indonezijos mieste, kuriame gyventojų tiek, kiek visoje Lietuvoje (na, o Indonezija, turinti beveik 250 milijonų gyventojų – 4 gausiausiai apgyvendinta šalis pasaulyje).

Kalbant atvirai, pradžia nebuvo labai lengva. Atvykau visiškai viena. Patekau į kultūrų ir religijų įvairovę. Buvau išsigandusi. O kur dar skurdi kaiminystė, šiukšlynas, didelė atskirtis tarp turtingųjų ir vargšų, keliai be šaligatvių, nuolatiniai kamsčiai ir užterštas oras...?

Tačiau su kiekviena diena vis labiau įsimylėjau Indoneziją ir jos keistenybes. O dabar galiu drąsiai teigti, kad pusmetis kitoje pasaulio dalyje buvo geriausias laikas mano gyvenime - kaip sapnas su ypatingai daug iššūkių (ką aš mėgstu labiausiai).

Prieš išvykdama į mainus, vyliausi, kad būtų kuo daugiau europiečių (panašus pasaulio suvokimas ir t.t.). Visgi, realybė kitokia, vietiniai indoneziečiai, japonai bei kiti azijiečiai (taip pat afrikiečiai) tapo geriausiais mano draugais.

Kalbant apie studijas, universitetas stipriai nustebimo dėstomų dalykų kokybe bei personalo kompetencija. Dėstytojai visuomet kreipdavosi vardu ir nuolat klausinėjo apie Lietuvą. Dar vienas įdomus faktas - fakultete turėjom fotelius miegui, kas tikrai praversdavo, norint pailsėti :D.

Vienas pagrindinių tikslų, vykstant į Indoneziją - buvo kelionės. Keliavau tikrai nemažai. Aplankiau visų gerai žinomą Balio salą (ir, žinokit, lyginant su kitais Indonezijos kampeliais – tai tikrai nėra pati įspūdingiausia vieta), įkopiau į antrą pagal aukštį Indonezijos vulkaną (10 valandų žygiavimo bei stingdantis šaltis, palydintis kiekvieną žingsnį link tikslo), praleidau savaitgalį bendruomenėje, kuri atsiribojusi nuo išorinio pasaulio (nenaudoja elektros, vaikams draudžiama eiti į visuomenines mokyklas), išmokau vietinę indoneziečių kalbą, savanoriavau atokiose rajono mokyklose, išbandžiau save fotomodelio amplua (kadangi esu švesiaplaukė, dėmesiu tikrai nesiskundžiau) bei pasiryžau solo kelionei - kas, greičiausiai, buvo didžiausias iššūkis visų mainų metu.

Trumpai tariant, ši ypatinga šalis man davė ne tik galimybę pakeliauti, bet tuo pačiu naują suvokimą ir draugus, kurie stipriai pakeitė mane.“

VIRGILIJUS BUKEVIČIUS (GR. MVFU-14), INTERCULTURAL ASSOCIATION FOR ALL, PORTUGALIJA

"Dar viena Erasmus+ praktika, dar viena priežastis labiau pasitikėti savimi. Praktika organizacijoje "Intercultural association for all" atnešė daugiau pasitikėjimo, nes būdamas tik praktikantas sugebėjau pritaikyti universitete įgytas žinias ir padėti organizacijos nariams pakeisti požiūrį į tikslus ir būdus kaip juos pasiekti. Žinant, kad tavo nuomonė yra įvertinta sukuria ir didesnį pasitikėjimą savimi, ir norą siekti daugiau."
  • Puslapio administratoriai:
  • Indrė Slavinskienė
  • Indrė Radvilaitė
  • Renata Činčikaitė
  • Agnė Vaiciukevičiūtė
  • Akvilė Tuzikaitė
  • Živilė Sadauskaitė
  • Indrė Mitrulevičiūtė
  • Justė Kareivaitė