Svetainės struktūra www.vgtu.lt Mano VGTU Medeinė
Verslo vadybos fakultetas Tarptautiškumas Tarptautinė studentų patirtis

TARPTAUTINĖ STUDENTŲ PATIRTIS


Viktorija Stančik (gr. FVf-14), Malagos universitetas, Ispanija

"Aš esu Viktorija Stančik iš FVf-14 grupės (4 kursas) esu išvykusi į Malagos Universitetą Ispanijoje. Studijuoti čia labai patinka - džiaugiuosi, kad ryžausi pasinaudoti šia galimybe.

Malaga įspūdingo grožio miestas, kur beveik visus metus yra karšta/šilta, žiema trunka kelis mėnesius ir žemiausia temperatūrą siekia tik +12 laipsniu. Vietiniai žmonės yra labai draugiški, geranoriški ir paslaugus, tačiau mieste yra daug gyventojų atvykusiu iš kitų šalių ( Lenkija, Vokietija, Prancūzija, Rusija, sutikome net Lietuvių). Malagos universitetas yra vienintelis universitetas šiame mieste, tačiau turi daug skirtingų fakultetų. Aš priklausau Ekonomikos fakultetui. Universitetas paliko gera įspūdį, nes viskas yra gerai organizuota. Kiekvienas erasmus studento registracijos žingsnis (enrollment,modification of enrollment) turi savo "deadline"- dėl to yra tvarka.Rekomenduotina mokėti ispanų kalbą, bet man pasisekė visos paskaitos vyksta anglų kalba. Didelis pliusas, kad Universitetas siūlo rugsėjo pradžioje ispanų kalbos kursus su nuolaida, kaina apie 200 Eu.Visos paskaitos vyksta kartu su vietiniais studentais, dėl to paskaitų sudėtingumo lygis yra tikrai aukštas - tenka gerai pasimokyti. ESN ir MSE (Malaga South Experience) organizuoja daug renginių, vakarėlių ir ekskursijų dėl to galima puikiai praleisti laisvą laiką po sudėtingų mokslų.

Labai džiaugiuosi, kad mūsų universitetas suteikia tokias galimybes - Ačiū labai!!!"

Dominykas Raila (gr. FIfu-16), Neapolio Federico II universitetas, Italija

"Norėčiau iš karto padėkoti už suteiktą galimybę praplėsti savo akiratį kitoje šalyje. Šiek tiek suklydome su studijuojamais dalykais, kadangi bakalauro studijos italų kalba, o anglų - magistro, tačiau dėstytojai sukalbami dėl papildomos informacijos anglų kalba. Pati institucija labai didžiulė, netgi ekonomikos fakultetas padalintas į dvi dalis ekonomikos bei ekonomikos ir statistikos. Tačiau pats Neapolio miestas labai skiriasi nuo visos likusios Italijos, išsiskiriantis savo chaotiška aplinka prie ko reikėjo laiko priprasti atvykus iš tokios sąlyginai ramios šalies. Didelę pagalbą apsistojimo Italijoje laikotarpiu suteikė pirmą mėnesį vykę italų kalbos kursai, kurie padėjo ne tik išmokti minimalius italų kalbos pagrindus, bet ir susipažinti su kitais atvykusiais erasmus studentais, tarp jų netgi sutikome vieną lietuvę iš Vilniaus Universiteto. Nors čia nėra studentams skirtų bendrabučių, tačiau Erasmus ofisas padėjo susirasti vietą apsistoti. Gyvename bute kartu su 5 ispanais bei 2 turkais, todėl apskritai šią patirtį pavadinčiau labiau internacionalia nei itališka. Nepaisant gražių Italijos vaizdų, neatkeliaujančių šalčių bei įspūdingai skanių picų, jau spėjome pasiilgti savo šalies bei kalbos. Dar kartą dėkoju už šią nepakartojamą patirtį, kuri išliks galvoje visą gyvenimą, ačiū! "

Vesta Briniūtė (gr. FIf-15/2), Porto technikos universitetas, Portugalija

"Šiuo metu esu Portugalijoje, Porte. Atvykau čia su labai dideliais lūkesčiais, bet apie tai, kaip gyvenu dabar, galėjau tik pasvajoti. Portugalija - magiška šalis su neįtikėtinai gražiu kraštovaizdžiu ir kultūra, žmonės be galo geranoriški, paslaugūs ir labai mylintys savo šalį. Esu labai patenkinta savo pasirinkimu studijuoti Apskaitos ir Verslo institute pirmiausia dėl dėstytojų ir administracijos požiūrio į svetimšalius studentus ir dėl dėstytojų požiūrio į savo dėstomą dalyką - jie visi myli tai, ką daro. Pagyvenus čia kelis mėnesius puikiai suprantu vietinių žmonių meilę savo šaliai ir ypač Portui, kurio neįmanoma neįsimylėti. Esu be galo laiminga priėmusi sprendimą būti būtent ten, kur esu dabar. Ačiū už šią galimybę! "
  • Puslapio administratoriai:
  • Indrė Slavinskienė
  • Indrė Radvilaitė
  • Renata Činčikaitė
  • Agnė Vaiciukevičiūtė
  • Akvilė Tuzikaitė
  • Živilė Sadauskaitė
  • Indrė Mitrulevičiūtė
  • Justė Kareivaitė