Svetainės struktūra www.vgtu.lt Mano VGTU Medeinė
Verslo vadybos fakultetas Apie fakultetą Naujausia informacija VGTU ir TaiwanTech pasidalino verslumo ir studijų organizavimo patirtimis

VGTU ir TaiwanTech pasidalino verslumo ir studijų organizavimo patirtimis

2017-06-07
VGTU ir TaiwanTech pasidalino verslumo ir studijų organizavimo patirtimis
Birželio pradžioje Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) viešėjo Nacionalinio Taivano mokslo ir technologijos universiteto (TaiwanTech) atstovai. Susitikime su VGTU atstovais dalyvavo Vadybos fakulteto dekanas bei verslo administravimo profesorius dr. Pin Luarn, prodekanas dr. Cheng-Kang Chen, tarptautinės veiklos koordinatorė bei vyresnioji akreditavimo specialistė Diane Hsieh. Svečius sutiko VGTU Strateginės partnerytės prorektorė Asta Radzevičienė, Verslo vadybos fakulteto dekanė prof. Jelena Stankevičienė ir Užsienio ryšių direkcijos direktorės pavaduotoja Aleksandra Sokolova.
 
TaiwanTech atstovai pasidalino savo sėkmingo bendradarbiavimo su verslo įmonėmis patirtimi, pavyzdžiui, papasakojo apie naujausių pramonės technologijų centro (angl. Industrial 4.0 Implementation Center) steigimą. Šis centras skirtas atlikti tarpdisciplininius tyrimus, ugdyti talentus Taivano industrijoms bei parodyti „Industry 4.0“ svarbą. Universiteto partneriai – pramonės įmonės – aprūpino centrą modernia įranga, kuri tarnauja kaip bazė studentų mokymui ir taip pat padeda dėstytojams kurti bei įgyvendinti naujas studijų programas ir jų modulius. TaiwanTech atstovai papasakojo apie Vadybos fakulteto patirtį greta tradicinių studijų programų aktyviai įgyvendinant podiplominių vadybos studijų programas dirbantiesiems (angl. EMBA – executive masters of business administration).
 
 
Susitikimo metu buvo aptariama galimybė plėsti bendradarbiavimą, kuris apimtų ne tik statybos, architektūros, IT bet ir verslo vadybos bei pramonės vadybos sritis.
 
TaiwanTech užima 243 poziciją pasaulio universitetų reitinge. Šis universitetas daro svarbią įtaką regiono ekonominiam potencialui, rengdamas profesionalius vadybos ir inžinerijos specialistus, skatindamas mokslininkų ir pramonės bendradarbiavimą. Pastaruoju metu NTUST sutelkė dėmesį į šių pastangų tarptautiškumo didinimą, įkurtas administracinis padalinys – Tarptautinių ryšių biuras. NTUST tarptautiškumo strategija numato didinti mainų bei laipsnio siekiančių studentų skaičių, plėsti studijų programas anglų kalba, pritraukti užsienio dėstytojų, rengti dvigubo laipsnio programas, didinti studentų praktikų užsienio įmonėse skaičių.
 
Taivanas yra viena iš moderniausių aukštųjų technologijų valstybių ir viena turtingiausių bei konkurencingiausių pasaulio ekonomikų. Nuo 2012 m. VGTU bendradarbiavimas su geriausiais Taivano universitetais vyksta dvišalių sutarčių, o nuo 2016 m. ir Erasmus+ tarpinstitucinių susitarimų pagrindu: vyksta studentų mainai, organizuojami abipusiai dėstytojų ir bei mokslininkų vizitai.
 
Siekiant stiprinti VGTU ir Taivano aukštųjų mokyklų bendradarbiavimą ne kartą apsikeista universitetų vadovų delegacijomis, išanalizuota partnerių infrastruktūra, mokslinis potencialas, svečiai iš Taivano skaitė pranešimus VGTU organizuotose konferencijose, pvz., 2015 balandžio 23–24 d. VGTU vykusioje tarptautinėje tarpdisciplininėje mokslinėje konferencijoje „Vizualumas: tarpkultūriniai kūrybingumo diskursai“. Dauguma Taivano universitetų dėstytojų yra įgiję išsilavinimą geriausiuose JAV arba Vakarų Europos universitetuose, todėl suteikia ypatingai didelį mokymosi potencialą VGTU.
  • Puslapio administratoriai:
  • Indrė Slavinskienė
  • Indrė Radvilaitė
  • Renata Činčikaitė
  • Agnė Vaiciukevičiūtė
  • Akvilė Tuzikaitė
  • Živilė Sadauskaitė
  • Indrė Mitrulevičiūtė
  • Justė Kareivaitė