Svetainės struktūra www.vgtu.lt Mano VGTU Medeinė
Verslo vadybos fakultetas Apie fakultetą Naujausia informacija Verslo technologijų katedros lektorius dėstė Darmštato taikomųjų mokslų universiteto studentams

Verslo technologijų katedros lektorius dėstė Darmštato taikomųjų mokslų universiteto studentams

2016-12-14
Verslo technologijų katedros lektorius dėstė Darmštato taikomųjų mokslų universiteto studentams
Š. m. gruodžio mėn. Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Verslo vadybos fakulteto Verslo Technologijų katedros lektorius Giedrius Čyras stažavosi Darmštato taikomųjų mokslų universitete, Vokietijoje.
 
Darmštato taikomųjų mokslų universitete specializuojamasi taikomųjų mokslų, technologijų, vadybos ir meno srityse. Darmštato universitetas yra vienas iš didžiausių taikomųjų mokslų universitetų Vokietijoje, galintis pasiūlyti geriausias darbo perspektyvas savo 15 000 studentų. Jie mokosi inžineriją, gamtos mokslų ir matematikos, informatikos ir kompiuterių mokslų, ekonomikos ir vadybos, architektūros, medijų ir dizaino.
 
Vizito tikslai – dėstymo programos kokybės tobulinimas ir naujos pedagoginės praktikos žinių įgijimas. Tam įgyvendinti buvo susitikta su profesore Katrin Hooss, ir dėstoma jos kurso Energetikos vadybos studentams. Su profesore buvo aptarti jos dėstomo dalyko ir G. Čyro dėstomo dalyko „Inžinerijos pagrindai“ bendri aspektai, programų tobulinimo ir geros praktikos pavyzdžių galimybės.
 
Taip pat buvo įvardintos VGTU galimybės priimti studentus iš Vokietijos pagal Erasmus programą, sudalyvauta Darmštato taikomųjų mokslų universiteto organizuotoje mugėje – Darmstadt Erasmus Study Abroad Fair. Pristatymo metu lektorius Erasmus studentams papasakojo apie VGTU.

Be to, G. Čyras bendravo ir su potencialiais partneriais, aptarė galimas bendradarbiavimo sritis, bendrų publikacijų galimybes. Visiems Erasmus savaitės dalyviams iš 12 skirtingų universitetų buvo pristatytos VGTU VVF organizuojamos konferencijos ir žurnalai. Aptartos bendradarbiavimo galimybės su Verslo Vadybos fakultetu, nes tam tikri universitetai jau turėjo galiojančias sutartis, tačiau su kitais VGTU fakultetais. Susitikimas su doktorantūros studijų atstove Janina Fengel leido aptarti galimą bendradarbiavimą tarp Darmštato ir VGTU doktorantūros srityje.

Stažuotės metu užmegzti bendradarbiavimo ryšiai ne tik su Darmštato taikomųjų mokslų universitetu, bet ir kelių universitetų atstovais, tokiais kaip Glasgow Caledonian University | Scotland, UK; РУДН - Росcийский университет дружбы народов; Turku University of Applied Sciences; Varšuvos universitetas; University of Eastern Finland; University of Wisconsin–Platteville; Technical University of Madrid; Polytechnic Institute of Leiria; Public University of Navarre; Technological Educational Institute of Western Macedonia. Profesorė A. Erro papasakojo apie jų vykdomą projektą INARBE, ir paliko galimą kontaktą ateities bendradarbiavimui.
 
Giedrius Čyras vizito metu apsilankė ir įmonėje „Merck“. Jis susipažino su įmonės veikla bei suderino VGTU studentų išvykstamųjų praktikų pagal Erasmus galimybės. „Merck“ yra pirmaujanti mokslo ir technologijų kompanija Hesseno žemėse Vokietijoje. Maždaug 50 000 darbuotojų stengiasi sukurti technologijas biofarmacijai, vėžio gydymui ar išsėtinės sklerozės gydymui, novatoriškų sistemų mokslinių tyrimų ir gamybos iki skystųjų kristalų, skirtų išmaniųjų telefonų ar kristalų televizoriams. Įkurta 1668 Merck yra seniausia farmacijos ir chemijos kompanija pasaulyje.
 
Stažuotės metu įgyta patirtis bus integruota į dėstomus dalykus VGTU Verslo technologijų katedroje.
  • Puslapio administratoriai:
  • Indrė Slavinskienė
  • Indrė Radvilaitė
  • Renata Činčikaitė
  • Agnė Vaiciukevičiūtė
  • Akvilė Tuzikaitė
  • Živilė Sadauskaitė
  • Indrė Mitrulevičiūtė
  • Justė Kareivaitė