Verslo vadybos fakultetas Apie fakultetą Naujausia informacija Verslo vadybos fakultete lankėsi Lietuvos banko atstovai Darius Imbrasas ir Virginijus Rutkauskas

2017-12-08

Š. m. gruodžio 7 d. Ekonomikos inžinerijos katedros kvietimu paskaitą studentams skaitė Lietuvos banko atstovai Darius Imbrasas ir Virginijus Rutkauskas.

Paskaitos metu studentams buvo pristatyta dabartinė Lietuvos ekonomikos raida ir perspektyvos (apimant darbo rinkos ir  infliacijos raidą) bei detaliai apžvelgti veiksniai, lemsiantys Lietuvos ekonomikos augimą ateityje. Taip pat buvo pristatyta Lietuvos Banko vykdoma finansinio stabilumo politika, detaliau apžvelgiant per krizę išmoktas pamokas bei šiuo metu stebimas sistemines rizikas Lietuvos finansiniam stabilumui, taip pat pateiktos
 makroprudencinės politikos priemonės, kurias taiko Lietuvos bankas ir apžvelgti pagrindiniai rizikos šaltiniai tvariai finansų sistemos veiklai Lietuvoje.

Darius Imbrasas  Lietuvos banko Ekonomikos departamento Makroekonomikos ir prognozavimo skyriaus vyresnysis ekonomistas. Lietuvos Banke dirba 9 metus. Pagrindinės Dariaus Imbraso atsakomybės yra Lietuvos ir užsienio makroekonominių procesų analizė, analitinių išvadų aktualiais ekonomikos raidos klausimais teikimas vadovybei, informacijos reikalingos makroekonominių rodiklių prognozėms rengimas.

Virginijus Rutkauskas – Lietuvos banko Finansinio Stabilumo departamento Makroprudencinės analizės skyriaus vyriausiasis ekonomistas. Dirbti Lietuvos banke pradėjo prieš dešimtmetį tuometiniame Finansinio stabilumo skyriuje. Per šiuos metus daugiausiai dėmesio skyrė rizikų Lietuvos finansų sistemai ir ekonomikai analizei, jų pokyčių vertinimams, galimų priemonių, skirtų šių rizikų įtakos finansų sistemai, neigiamos įtakos mažinimo priemonių paieškai.