Svetainės struktūra www.vgtu.lt Mano VGTU Medeinė
Verslo vadybos fakultetas Apie fakultetą Naujausia informacija Kokių ekonomikos specialistų reikia Lietuvai?

Kokių ekonomikos specialistų reikia Lietuvai?

2017-06-07
Kokių ekonomikos specialistų reikia Lietuvai?
2017 m. birželio 1 d. 16 val. Verslo vadybos fakulteto bendruomenė ir socialiniai partneriai diskutavo kokių ekonomikos specialistų reikia Lietuvai.
 
Diskusijos metu dalyviai aptarė Verslo vadybos fakulteto ekonomikos inžinerijos pirmosios bei antrosios pakopos studijų programas, ekonomikos specialistų poreikį, teorinį ir praktinį pasirengimą, studentų kvalifikaciją, specializacijas, asmenines kompetencijas, žinių bei gebėjimų visumą, detalizavo verslo ir viešojo sektoriaus poreikius.
 
Ekonomikos inžinerijos bakalauro ir magistro programos vienos pažangiausių VGTU Verslo vadybos fakultete. Nuolat tobulindami studijų programas orientuojamės, kad jų absolventai integruosis į darbo rinką tik po 4-6 metų, todėl svarbu numatyti tokius pokyčius, kurie bus aktualus ir po 5-10 metų. Pramonės 4.0 ir disruptive technologies laikais Ekonomikos inžinerijos programos absolventai gauna ne tik gilias ekonomikos mokslo žinias, bet įsisavina ir inžinerinį matymą projektuojant sudėtingus ekonominius procesus. Taip pat itin svarbūs tampa asmeniniai ir socialiniai gebėjimai: analizuoti ir kritiškai vertinti didelius informacijos srautus, mokėti dirbti komandoje, viešai pristatyti savo projektą, struktūruotai perteikti savo mintis raštu, – susitikimo įspūdžiais dalijosi Verslo vadybos fakulteto dekanė prof. dr. Jelena Stankevičienė.
 
Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas, papildė ekonomistui būtinų žinių ir gebėjimų spektrą „mokėjimu piešti“, schematiškai atvaizduoti savo pristatomas mintis. Nes jeigu tu gali „nupiešti“ savo idėją, reiškia tu gali ją pristatyti visuomenei paprastai ir suprantamai.
 
Šalies ekonominio išsivystymo garantas – glaudus verslo ir universitetų bendradarbiavimas, siekiant stiprinti būsimų ekonomikos specialistų programų turinį ir struktūrą, užtikrinant verslui aktualias bei paklausias rinkoje kompetencijas.
 
2017 m. QS pasaulio reitinguose VGTU Ekonomikos ir ekonometrijos srityje užima aukščiausią vietą ne tik Lietuvoje, bet ir visame Pabaltijos regione.
 
  • Puslapio administratoriai:
  • Indrė Slavinskienė
  • Indrė Radvilaitė
  • Renata Činčikaitė
  • Agnė Vaiciukevičiūtė
  • Akvilė Tuzikaitė
  • Živilė Sadauskaitė
  • Indrė Mitrulevičiūtė
  • Justė Kareivaitė