Svetainės struktūra www.vgtu.lt Mano VGTU Medeinė
Verslo vadybos fakultetas Apie fakultetą Naujausia informacija Fakulteto mokslininkė skaitė pranešimą tarptautinėje konferencijoje “Globalioji inovacijų ir žinių akademija”

Fakulteto mokslininkė skaitė pranešimą tarptautinėje konferencijoje “Globalioji inovacijų ir žinių akademija”

2017-07-10
Fakulteto mokslininkė skaitė pranešimą tarptautinėje konferencijoje “Globalioji inovacijų ir žinių akademija”
Š. m. birželio 28-30 dienomis Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Verslo vadybos fakulteto Finansų inžinerijos katedros  lektorė dr. Nijolė Maknickienė skaitė pranešimą 7-tojoje tarptautinėje konferencijoje “Globalioji inovacijų ir žinių akademija” (angl. Global innovation and Knowledge Academy”), Lisabonoje (Portugalija).

GIKA konferencijoje dalyvaujantys mokslininkai daug dėmesio skiria inovacijų ir žinių tyrimams. GIKA nariai supranta GIKA kolegos Gerd Gigerenzerio išmintį, kuris teigia, kad "mokslininkų įrankiai nėra neutralūs". Naudojami įrankiai rodo alternatyvių teorijų pasirinkimo ir tyrėjo santykio aktualumą. GIKA nariai susiduria su problema, kad dažnai tenka įrodinėti teorijos naudingumą, nes naujoves vartotojai dažniausiai iš pradžių atmeta. GIKA nariai supranta, kad inovacijų ir žinių tyrimai yra sudėtingas procesas, ypaž integruojant naujoves organizacijose ar įmonėse.  10 mokslinių žurnalų redaktoriai susivienijo, kad padėtų tyrėjams pasidalinti savo moksliniais rezultatais. 2017 GIKA užaugo iki 600 mokslininkų iš 70 šalių norinčiųjų dalyvauti konferencijoje Lisabonoje. Dr. Nijolei Maknickienei pavyko patekti į laimingųjų sąrašą ir pristatyti individualių investuotojų sentimentų mokslinius tyrimus naudojant skaitmeninį intelektą.

Stažuotės metu užmegzti bendradarbiavimo ryšiai su grupe mokslininkų iš Čilės Universidad de la Frontera. Teisės ir verslo fakulteto dekanė dr. Valeska V. Geldres Weiss aktyviai ieškojo domėjosi bendradarbiavimo galimybėmis. Victor Haines iš Monrealio universiteto (Kanada), domėjosi galimybe skaityti paskaitas Vilniaus Gedimino technikos universitete. Ispanijos Ekonomikos ir verslo administravimo mokyklos prodekanė Sandra Cavero Brujula vykdo mokslinius tyrimus emocinio intelekto srityje, taigi radome bendrų temų mokslinėms diskusijoms. Issam Kouatli iš Verslo mokyklos Libane kuriamos paramos sistemos ir strategijos investuotojams akcijų rinkoje yra labai artima tema VGTU Finansų inžinerijos katedros mokslininkams. Tarptautinė mokslininkų grupė (J.E. Grahm USA, C. Lassala Isapanija, B. Ribeiro-Navarette USA) inovatyviai vertina investicinius fondus, o Xia Liu (USA) nustebino inovatyviais sentimentų analizės metodais. Gautos nuorodos į inovatyvius atvirojo kodo tyrimo įrankius (fsQCA, Mallet) leis naudoti juos studijų ir mokslinių tyrimų srityse VGTU Verslo vadybos fakultete. 
  • Puslapio administratoriai:
  • Indrė Slavinskienė
  • Indrė Radvilaitė
  • Renata Činčikaitė
  • Agnė Vaiciukevičiūtė
  • Akvilė Tuzikaitė
  • Živilė Sadauskaitė
  • Indrė Mitrulevičiūtė
  • Justė Kareivaitė