Svetainės struktūra www.vgtu.lt Mano VGTU Medeinė
Verslo vadybos fakultetas Apie fakultetą Naujausia informacija Doc. dr. J. Žaptoriaus vadovėlis „Finansinė apskaita“ apdovanotas Aukštojo mokslo vadovėlių konkurse

Doc. dr. J. Žaptoriaus vadovėlis „Finansinė apskaita“ apdovanotas Aukštojo mokslo vadovėlių konkurse

2017-04-06
Doc. dr. J. Žaptoriaus vadovėlis „Finansinė apskaita“ apdovanotas Aukštojo mokslo vadovėlių konkurse
Šių metų kovo 28 d. Senato posėdyje buvo apdovanotas Aukštojo mokslo vadovėlių konkurse antrą vietą pelnęs doc. dr. Jonas Žaptorius už vadovėlį „Finansinė apskaita“ (Technika: Vilnius, 2015).
 
Vadovėlyje  atskleidžiama finansinės apskaitos reikšmė ir pagrindinės sąvokos, nagrinėjama ilgalaikio ir trumpalaikio turto, nuosavo kapitalo ir skolintojų nuosavybės apskaita, pajamų ir sąnaudų esmė ir pripažinimo kriterijai, finansinių ataskaitų sudarymo svarba ir jos teikiamos informacijos naudotojai, aptarti finansinės apskaitinės informacijos naudojimo ypatumai ir jos integravimas į finansinės apskaitos teikiamas finansines ataskaitas bei jos pateikimo būdai. Apskaitos procesas, jo sudėtis ir atskirų dalių vaidmuo, rengiant finansinę apskaitinę informaciją, nagrinėjami tikslu, parodyti būsimiems vadybininkams jų sąveiką ir atsakomybės lygį už šios informacijos kokybę.
 
Vadovėlio tikslas - pateikti vadybos studentams koncentruotai visą kompleksą žinių apie finansinę ir tvarumo apskaitą, jos informacijos rūšis, duomenų kaupimą ir jų parengimą naudojimui.
 
Leidinys skirtas socialinių mokslų studijų krypčių  studentams, įmonių ir organizacijų apskaitos ir vadybos specialistams. Vadovėlyje be kontrolinių klausimų ir savarankiškų užduočių, šiems tikslams, kaip priedas prie vadovėlio paruošta atskira mokymo priemonė „Apskaita: pratimai ir testai“. Vadovėlis paruoštas pagal naujausią įstatyminę ir normatyvinę medžiagą,  naudingas verslo vadybos studentams.
 
Šis vadovėlis būsimiems vadybininkams leis kuo pilniau suprasti bei įsisavinti, kaip praktinėje veikloje turėtų būti naudojami tokie akcentai kaip  finansinės ir valdymo apskaitos informacijos rengimo derinimas, jos rezultatų vertinimas bei perspektyvų projektavimas kuo taupesniu ir tikslesniu būdu įvairiais lygiais.
 
Profesionalus buhalterinės apskaitos teikiamų paslaugų panaudojimas valdymo procese įmanomas tik gerai įsisavinus apskaitos sistemos esmę ir jos ryšių formavimo įvairovės informacinius ypatumus.
 
Vadovėlis skirtas verslo vadybos studentams, kurie siekia suprasti apskaitą, kaip bendros verslo informacijos sistemos svarbiausią elementą, studentams, kurie pasiruošę siekti profesionalaus buhalterio karjeros ir kitų ekonominių disciplinų studentams, kurie galės panaudoti ir interpretuoti apskaitinę informaciją vertingiems verslo sprendimams.
  • Puslapio administratoriai:
  • Indrė Slavinskienė
  • Indrė Radvilaitė
  • Renata Činčikaitė
  • Agnė Vaiciukevičiūtė
  • Akvilė Tuzikaitė
  • Živilė Sadauskaitė
  • Indrė Mitrulevičiūtė
  • Justė Kareivaitė